Bio-Fiber (kiudained) tabletid N60 (Pharma Nord)

9,00  (sisaldab KM-i)

  • Taimsed kiudained suhkrupeedist ja tsitrusviljade koorest
  • Eriti kõrge kiudainesisaldus: ligikaudu 70% kiudaineid
  • Sisaldab nii lahustuvaid kui lahustumatuid kiudaineid
  • Kerge neelata
  • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
Jaga infot sõbraga:
Bio-Fiber on preparaat, millesse ei ole lisatud toitaineid. Iga tablett sisaldab 460 mg tasakaalustatud segu looduslikest organismis lahustuvatest ja lahustumatutest taimsetest kuidainetest, mis on eraldatud sidruni pektiinist ja suhkrupeedist. Preparaadist saadavad kiudained aitavad kompenseerida suheliselt madalat kiudainesisaldust tänapäeva dieedis. Tänu võimele eemaldada jääkaineid ja toetada soolestiku tühjendamist regulaarselt ja efektiivselt, on Bio-Fiber kasulik seedesüsteemi toetamisel.

Tasakaalus toidulaud peaks sisaldama nii lahustuvaid kui lahustumatuid kiudaineid. Need kaks tüüpi on kombineeritud ühes Bio-Fiberi tabletis.

Preparaati Bio-Fiber tuleks võtta eraldi ning ajalise viibega teistest toidulisanditest ja ravimitest, mis sisaldavad toitaineid või toimeaineid vedelal kujul (näiteks kalaõli).

Mis on kiudained? Kiudaineid leidub looduslikult paljudes rafineerimata toiduainetes. Nad kuuluvad süsivesikute hulka, mida meie organism ei suuda või suudab vähesel määral seedida, s.t lagundada suhkruks ja tärkliseks erinevate seedeensüümide abil.

Kiudained jagunevad kahte peamisse gruppi: vees lahustuvad ja lahustumatud. Lahustuvad kiudained muutuvad veega segunedes želeetaoliseks massiks ning võivad siduda vedelikukogust, mis on kuni 15 korda oma kaalust raskema. Sellist tüüpi kiudaineid sisaldav toit lisab sooltesse massi ning seedemassi liikumine peensooles, kus toimub toitainete imendumine, aeglustub.

Lahustumatud kiudained imavad samuti vedelikku, kuid kaugeltki mitte nii palju. Seda tüüpi kiudained lühendavad aega, mil toit maos püsib ning sarnaselt lahustuvatele kiudainetele lisab seedemassile mahtu. Teatud osa kiudainetest fermenteerub ja toimib seedetrakti mikrobioomi toiduna.

Millised on erinevad kiudainete tüübid?

Tselluloos on üks süsivesikutest, mida inimorganism ei suuda seedida, sest meie keha ei tooda ensüüme, mis seda lagundaksid. Tselluloosi leidub taimede rakuseintes. Head tselluloosiallikad on puu- ja köögiviljad. Tselluloos imab ainult vähesel määral vedelikku.

Hemitselluloos on seedimatu süsivesik nagu tsellulooski. Koos pektiiniga moodustab ta võrgustiku, mis kinnitab tselluloosikiud taimede rakuseintesse.

Pektiin on seedimatu kiudaine, mida leidub enamike rakkude kestades, mitte ainult puittaimedes. Toorestes puuviljades on pektiin põhiliselt lahustumatu, kuid tänu ensüümide toimele muutub ta viljade küpsedes järjest rohkem vees lahustuvaks. Pektiini kasutatakse näiteks tarretiste tegemiseks.

Ligniini ei peeta süsivesikuks, ta kuulub eraldi ainete gruppi. Taimede rakukestades oleva ligniini hulk varieerub. Ligniin on aine, mis teeb puidu tugevaks. Ligniin on täiesti seedimatu.

Koostisosad: Lahustuvad ja mittelahustuvad taimsed kiudained (suhkrupeedist* ja tsitrusviljade koorest). Stabilisaator: Polüvinüülpürrolidoon. Mahuaine: Mikrokristalne tselluloos. Stabilisaator: Rasvhapete magneesiumisoolad. Paakumisvastane aine: Ränidioksiid. Emulgaator: Hüdroksüpropüülmetüültselluloos.

Annustamine: Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: esimestel päevadel 4 tabletti päevas rohke vedelikuga tervelt alla neelata. Annust suurendada 2 tableti kaupa nädalas. Maksimaalne annus 12 tabletti päevas. 4…12-aastased lapsed: 2…6 tabletti päevas. Ei soovitata alla 4-aastastele lastele.

Mitte ületada soovitatud päevaannust. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega. Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Bio-Fiber (kiudained) tabletid N60 (Pharma Nord)
9,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top