Lagritsa-magusjuur – Licorice root N100 kaps. Lima vedeldav, röga lahtistamine (Bioherba)

12,00  (sisaldab KM-i)

Licorice´i võib kasutada abiainena külmetuse korral, see avaldab positiivset mõju seedetraktile, on kasulik samuti maomahla liigse happelisuse korral, on nõrk lahtisti, avaldab organismile stimuleerivat ja toniseerivat mõju, röga lahtistava toimega ja soodustab lima-eritust, üldtugevdaja ja toniseerija.

Jaga infot sõbraga:

Licorice on naturaalne, ainulaadsete omadustega toode, mis on valmistatud lagritsa-magusjuurest. Rahvameditsiinis kasutatakse lagritsa-magusjuurt  juba ammustest aegadest. Lagritsat kasutati pea kõikide ravimite koostises. Vana-Kreekas kasutati lagritsa-magusjuurt köha ja astma raviks. Alates keskajast mainitakse largitsat enamikus meditsiiniraamatutes ja raviainete loeteludes.
Tänapäeval on teadlased eraldanud lagritsa-magusjuurest glütsürritsiini, triterpenoid saponiine, flavonoide, isoflavonoide, tärklist, kumariini, sahharoosi, glükoosi, manniiti, mõru-aineid, kummivaike, asparagiini, mineraalsoolasid, pektiinaineid jm. Kõik need ained kindlustavad antud taime soodsa mõju tervisele.

Seoses neerupealiste hormoonidele sarnaste tetraterpeensete ühendite uurimisega on kasvanud paljude teadlaste huvi lagritsa-magusjuure vastu. Erilist tähelepanu köidab glütsürritsiin, mille omadused on sarnased kortisoonile.
Glütsürritsiin avaldab põletikuvastast ja allergiavastast mõju, suurendab ripsepiteeli aktiivsust ja ülemiste hingamisteede limaskestade sekretoorset funktsiooni, suurendab röga eritumist, omab leevendavat ja põletikuvastast mõju, mobiliseerib organismi kaitsejõude.

Lagritsa-magusjuur on samuti kasulik kasutada maohaavandite korral. Lagritsat on ammustest aegadest kasutatud seedetrakti limaskestade põletike ja haavade raviks. Põletikuvastast ja spasmolüütilist toimet omades avaldavad lagritsas leiduvad flavonoidid organismile mitmekülgset mõju ja vähendavad kapillaaride haprust. Tänu limaainetele ja kummivaikudele võib lagritsa-magusjuurt kasutada kõhulahtistina, köha leevendava ja röga lahtistamist soodustava ainena.

Lagritsal on maksa kaitsev toime aidates toota interferooni ja antikehasid, omades antioksüdatiivset ja viirusevastast efekti.

See taim töötab hepatoprotektorina.

Üheks lagritsa-magusjuure märkimisväärseks plussiks on selle omadus võimendada teiste taimede toimet. Just seetõttu on lagrits rahvameditsiinis nii laialdaselt kasutusel.

KOOSTIS : lagritsa-magusjuur                               320 mg (1 kapsel)
640 mg (maksimaalne päevadoos)

NÄIDUSTUS: maomahla liigne happelisus; ülemiste hingamisteele põletikulised protsessid, probleemid röga eritumisega; seedetrakti põletike profülaktika.

VASTUNÄIDISTUSED: individuaalne talumatus.

KASUTAMINE: 1  kapsel 2 korda päevas klaasi veega koos toiduga.

Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana! Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatud kogust. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Raseduse, imetamise, ravimite võtmise või terviseprobleemide korral konsulteerige enne tarvitamist tervisespetsialistiga.

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Lagritsa-magusjuur – Licorice root N100 kaps. Lima vedeldav, röga lahtistamine (Bioherba)
12,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top