-17%

Liposoomne kurkumiin SmartHit IV 150ml (Šveits)

24,00  (sisaldab KM-i)

  • Kurkumiin aitab kaasa maksa normaalsele toimimisele ja maksa lipiidide normaalse taseme säilitamisele.
  • aitab kaasa kolesterooli normaalsele tasemele veres ja südame-veresoonkonna normaalsele toimimisele.
  • aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele toimimisele.
Jaga infot sõbraga:
TÕHUS MIOSOL® IMENDUMISTEHNOLOOGIA

Mikrokapsel on sfääriline osake, mis koosneb väliskestast ja sisemisest keskkonnast. Mikrokapslite valmistamiseks saab kasutada erinevaid tehnoloogiaid. Patenteeritud tõhusa Miosol® imendumistehnoloogiaga (patent nr 6699) saadakse mikrokapslid liposoomide kujul.

Liposoom on mikrokapsel, mis koosneb välisest fosfolipiidide topeltkihist ja sisemisest vedelast keskkonnast. Liposoomide sisse võib kapseldada erinevaid aineid, näiteks vitamiine, mineraale ja muid toitaineid, mis lahustuvad vees või õlis. Mikrokapslite kest suurendab toitainete stabiilsust ja hõlbustab nende juurdepääsu soolerakkudesse.

Liposoomi kapseldatud ainete imendumine on efektiivsem võrreldes mitte-liposoomsel kujul ainetega. Parema imendumise määravad liposoomide suurus ja fosfolipiidide kahekordne kiht. Liposoomide suurus on kuni 100 korda väiksem kui raku suurus, seega ei vaja nad täiendavat lõhustamist, vaid nad on juba valmis otseseks koostoimeks rakkudega. Liposoomne membraan koosneb rakumembraanidega seotud komponentidest – fosfolipiididest. Kui liposoom läheneb rakumembraanile, tunneb rakk ära fosfolipiidid toitainena, mille tulemusel tõmmatakse liposoom rakumembraani sisse või siis lihtsalt sulandub sellega, vabastades liposoomi sisu otse rakku.

Liposoomne välimine fosfolipiidkiht toimib ka kapsli kestana, kaitstes ainet keskkonnamõjude (happed, valgus) eest ja pärssides toitainete kahjulikke oksüdatiivseid protsesse. See suurendab toitainete stabiilsust liposoomide sees.

Kurkumiini imendumise erilised aspektid

Kurkumiin toidu osana imendub seedetraktis halvasti. Kurkumiin laguneb kiiresti soolestikus ja maksas, moodustades muid ühendeid, mistõttu kurkumiini sisaldavate vürtsidega maitsestatud toidu puhul leidub tavaliselt vaid jälgi kurkumiinist. Selle probleemi lahendamiseks töötatakse välja mitmesuguseid toidulisandeid, mis parandavad kurkumiini biosaadavust.
Arvestades, et kehas imendub ainult väike osa pulbrina tarbitavast kurkumiinist, töötati välja uued võimalused selle imendumise parandamiseks, mis põhinevad uusimatel teadmistel ja tipptehnoloogiatel. Üks viis kurkumiini imendumise parandamiseks on selle mikrokapseldamine liposoomidesse. See on vees lahustuv kurkumiini vorm, mis on välja töötatud efektiivse Miosol® imendumistehnoloogia abil, st kurkumiini ekstrakti lisamine mikrokapslitesse – liposoomidesse. Need mikrokapslid on rakkudega võrreldes väiksemad, nende membraanid koosnevad rakkudega seotud komponentidest, mis muudab liposoomid soolestiku rakkude poolt äratuntavaks ja võimaldab neil hõlpsasti neisse siseneda. Uuringud näitasid, et kurkumiini tõhusus on 5 korda suurem, kui seda tarbitakse liposoomidesse mikrokapseldatuna, võrreldes kurkumiini pulbri tarbimisega.

Kurkum ja kurkumiin

Kurkum (Curcuma longa) on ingveri perekonda kuuluv taim, millel on helekollased või oranžid risoomid. Kurkum on ka vürts, mida nimetatakse “India kollaseks kullaks” ja seda ekstraheeritakse kurkumi risoomidest.
Curcuma longa risoomides on tuvastatud vähemalt 235 ühendit; siiski on kurkumiin kurkumi kõige olulisem koostisosa, mis annab talle kollase värvi ja palju muid omadusi. See värvaine ekstraheeriti paar sajandit tagasi. Kurkumi pulbris on kolm kurkuminoidi vormi; kurkumiin moodustab suurema osa (umbes 90 %) ning ülejäänud osa moodustavad sellega seotud ühendid dimetoksükurkumiin ja bisdimetoksükurkumiin.

Kasutamine: Lapsed alates 12. eluaastast ja täiskasvanud: 5 ml päevas, segatuna veega (50 ml), päeva esimeses pooles. Enne kasutamist loksutada.

Koostis: Vesi, emulgaator – soja letsitiinid (fosfolipiidid), stabilisaator – ksülitool, etanool (4,8 %), kurkumi (Curcuma longa) juure ekstrakt, mis sisaldab 95 % kurkuminoide (kurkumiin, demetoksükurkumiin, bisdemetoksükurkumiin), niiskusesäilitaja – glütserool, säilitusaine – kaaliumsorbaat, stabilisaator – ksantaankummi, happesuse regulaator – sidrunhape.

Päevane annus sisaldab:  5 ml
Kurkumi juure ekstrakt, mis sisaldab:

  • kurkumiini
  • demetoksükurkumiini
  • bisdemetoksükurkumiini
170 mg

121 mg

32 mg

7 mg

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust! Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana! Oluline on mitmekülgne ja tasakaalustatud toitumine ja tervislik elustiil. Hoida lastele kättesaamatus kohas! Kui teil on sapikivid, konsulteerige enne selle toidulisandi kasutamist oma arstiga. Kurkumiekstraktil on värvivad omadused, seega võib see riietele sattudes neid määrida. Et vältida raskesti pestavaid plekke, loputage värvunud kohti vee ja seebiga. Hoida kuivas, pimedas kohas, temperatuuril kuni 25 °C. Pärast avamist hoida jahedas kohas, kasutada 2 kuu jooksul.

Parem enne: 04/2024

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Liposoomne kurkumiin SmartHit IV 150ml (Šveits)
24,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top