Niatsiin (B3-vitamiin ehk nikotiinamiid) 250 mg N100 tabl. (Lamberts, UK)

21,00  (sisaldab KM-i)

Mitmed uuringud on tõestanud B3-vitamiini efektiivset toimet reumatoidartriidi ja osteoartriidi puhul. Toime avaldub liigeste funktsioonis ja nende liikuvuses, lisaks lihaste tugevuses ja vastupidavuses. B3  aitab kaasa energiavahetusele, närvisüsteemi normaalsele talitlusele, normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele ning on hea nahale ja limaskestadele. Aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

Jaga infot sõbraga:

B3-vitamiin on oma ehituselt sarnane aminohappele trüptofaan, mida leidub linnulihas, munas ja lihas. Poole niatsiini kogusest suudab keha konverteerida just nimelt selle aminohappe keemilistest osistest.

B3-vitamiin võtab osa üle 50 metaboolsest ehk ainevahetuslikust reaktsioonist organismis. Niatsiinil on oluline osa punaste vereliblede ja steroidide moodustumisel ning energia tootmisel rakkudes.  Lisaks on see vitamiin leidnud kasutust ka ärevuse ja unetuse korral ning leidub paljudes ilutoodetes ja -vitamiinides.

B3-vitamiini suuremas koguses kasutamine on soovituslik vaid lühiajaliselt. Tavaliseks päevaseks annuseks, mis peaksime toiduga omastama on 13-17 mg. Suuremate kui 500 mg dooside korral tuleb kindlasti konsulteerida arstiga ja apteekriga.

Kes võiksid Lamberts B3-vitamiini tarvitada: kellel on määratud B3-vitamiini defitsiit või selle puudulik imendumine; kellel esineb väsimust ja kurnatust; kes soovivad säilitada/hoida naha tervet välimust;  kes soovivad toetada energiavahetust; kes soovivad toetada liigeste tervist; kellel esinevad unehäired, kes soovivad toetada närvisüsteemi ja psühholoogilisi funktsioone.

Tavakasutamine: 1 tablett päevas koos toiduga. Unetuse või unehäirete korral lühiajaliselt 500 mg tund enne uneaega. Liigestele: lühiajaliselt 500 mg päevas.

Päevane annus 1-2 tabletti sisaldab:     %NRV*

Niatsiin ehk nikotiinamiid

(vitamiin B3)

250 – 500mg 1563 – 3126

*%NRV- % päevasest

võrdluskogusest täiskasvanutel

Sobib taimetoitlastele ja veganitele. Ei sisalda: nisu-, gluteeni-, odra-, soja-, muna-, piima- ja piimaprodukte, laktoosi, pähkleid, sulfitit, pärmi, kala ega koorikloomi.  Mitte tarvitada raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

Tootja: Lamberts Healthcare Ltd., 1 Lamberts Road, Tunbridge Wells Kent TN2 3EH, Inglismaa

Maaletooja: MPharma OÜ, Eesti

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Niatsiin (B3-vitamiin ehk nikotiinamiid) 250 mg N100 Tabl. (Lamberts, UK)Niatsiin (B3-vitamiin ehk nikotiinamiid) 250 mg N100 tabl. (Lamberts, UK)
21,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top