Oilesen Forte D3-vitamiin musta kaaviari õliga N40 (Šveits)

21,00  (sisaldab KM-i)

Vitamiin D ja musta kaaviari õli aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ja hoida lihaste talitlust normaalsena. D-vitamiin aitab vähendada kehahoiaku ebastabiilsuse ja lihasnõrkusega seotud kukkumisohtu. Kukkumine on 60-aastaste ja vanemate meeste ja naiste luumurdude riskitegur. Luumurdudel on mitmeid riskitegureid ning ühe riskiteguri muutmisel võib olla kasulikku mõju.

Jaga infot sõbraga:
Mis on tuurakala musta kaaviari õli ja kuidas see oluline on?

Tuur on pikka aega olnud üks maailma hinnatumaid kalu. Eriti hinnatud on tuurakalamari, mida tuntakse musta kaaviarina. Must kaaviar võib olla erinevates toonides, tavaliselt helehallist mustani. Arvatakse, et mida noorem tuur, seda tumedam on kalamari. Kuigi värv ei mõjuta kaaviari maitset, on heledam kaaviar olnud ajalooliselt kõrgemalt hinnatud.

Kaaviar pole lihtsalt luksuskaup – see on oma koostise tõttu väga väärtuslik. Kalamari sisaldab kõiki toitaineid (valke, mineraalaineid, aminohappeid, vitamiine), mis on vajalikud uue väikese kala arenguks ja ellujäämiseks. Ligikaudu 13% kaaviarist on rasv: triglütseriidid ja fosfolipiidid. See on energiavaru uue elu arendamiseks ja asendamatute rasvhapete allikas.

Musta kaaviari õli ekstraheeritakse tuurakaaviarist õrnal ekstraheerimisel, kasutades võimalikult madalaid temperatuure ja ensümaatilist hüdrolüüsi ilma agressiivseid lahusteid kasutamata. Sellel õlil on mahe maitse ja lõhn ning suurepärane toitainete profiil: vähe küllastunud rasvhappeid, kõrge küllastumata rasvhapete sisaldus, optimaalne omega-3 ja omega-6 suhe. Musta kaaviari õli on rikas rasvhapete (küllastunud palmitiinhape, monoküllastumata oleiinhape, polüküllastumata linoolhape), aga ka oluliste polüküllastumata omega-3 rasvhapete poolest, mida tänapäevases toidusedelis sageli napib: eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA).

Mis on D-vitamiini roll?
  • D-vitamiinil on meie kehas mitu rolli ning kõige olulisem neist on säilitada piisav kaltsiumi ja fosfori kontsentratsioon, mis on oluline rakusiseste funktsioonide, luude mineralisatsioonide ning närvide- ja lihaste toimimiseks. D-vitamiin aitab kaasa kaltsiumi ja fosfori imendumisele peensooles ning kaltsiumi sisaldusele veres.
  • D-vitamiin on eriti oluline imikutele ja väikelastele, sest sellel on tähtis osa luude ning hammaste arengus. D-vitamiini puuduse korral imendub ainult umbes 15 % kaltsiumit ja 60 % fosforit ning seetõttu ongi D-vitamiin hädavajalik laste luude ja hammaste normaalseks arenguks ning kasvuks.
  • Piisav kogus D-vitamiini ja kaltsiumit on väga oluline lapsepõlves ning noorukieas, mille käigus luud koguvad kaltsiumit, muutuvad tugevamaks ning kasvavad intensiivselt; see määrab luude mineralisatsiooni staatuse hilisemas elus.
  • On leitud, et D-vitamiin aitab säilitada normaalsed lihasfunktsioonid. D-vitamiini vaeguse korral võib esineda lihasnõrkust.
  • D-vitamiin on oluline ka immuunsüsteemi jaoks. See aitab immuunsüsteemil normaalselt funktsioneerida.

Koostis: Kapsli kest (želatiin, niiskusesäilitaja – glütserool, toiduvärv – raudoksiidid ja –hüdroksiidid), tuurakala (Acipenser) musta kaaviari õli (kalatoode) (30 %), külmpressitud oliiviõli, kolekaltsiferool (vitamiin D3) (2,4 %).
Säilitusainevaba. Gluteenivaba. Stabilisaatorivaba. Laktoosivaba. Sobib rasedatele.

1 kapsel sisaldab:

  • Tuurakala musta kaaviari õli – 50 mg
  • Vitamiin D3 – 100 mcg (4000 IU) – 2000 % NRV*
    *protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele (NRV- nutrient reference values)

Kasutamine: Noorukitel ja täiskasvanutel, sealhulgas üle 60-aastastel, on soovitatav võtta 1 kapsel päevas koos toiduga. Neelamisraskustega inimesed võivad kapslit närida või kapsli sisu toidu/joogi sisse või otse suhu pigistada.

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust! Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana! Oluline on mitmekülgne ja tasakaalustatud toitumine ja tervislik elustiil. Hoida lastele kättesaamatus kohas! Hoida kuivas, pimedas kohas, temperatuuril kuni 25 °C

Turustaja: Valentis Baltic UAB

Tootja, pakendaja: Valentis AG, CH-6982 Agno-Lugano, Šveits

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Oilesen Forte D3-vitamiin musta kaaviari õliga N40 (Šveits)Oilesen Forte D3-vitamiin musta kaaviari õliga N40 (Šveits)
21,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top