Vitamiin K2 (MK-7) 90 mcg tilgad 30ml (Aura Herbals, Poola)

18,00  (sisaldab KM-i)

  • 100% looduslik
  • Lihtne koostis, ilma ebavajalike lisanditeta
  • Looduslik K-vitamiini allikas (natto)
  • Oliiviõli baasil
  • aitab säilitada terveid luid
  • aitab kaasa normaalsele vere hüübimisele
Jaga infot sõbraga:

K2-vitamiin mängib erilist rolli meie luukoe kaltsiumi jaotumisel. Meie luukude on pidevalt tsüklis, kus see laguneb ja taastub, ja selle protsessi mõjutavad faktorid hõlmavad vanust, füüsilist aktiivsust ning toitumist. Vanusega muutub see veelgi olulisemaks, kuna pärast 30.-35. eluaastat hakkab meie luumass vähenema. Siiski, järgides tervislikke eluviise, on võimalik seda protsessi aeglustada. Eriti tähtsal kohal on K2-vitamiin, mis aitab kaltsiumil jõuda luukoesse. Luude moodustamiseks vastutavad rakud nimetatakse osteoblastideks, ning need toodavad valku nimega osteokaltsiin, mille aktiveerib K-vitamiin. See aktiveerimine on oluline nii kaltsiumi transportimiseks verest ja veresoontest kui ka kaltsiumi kinnitamiseks luukoesse, toetades seeläbi normaalset luufunktsiooni.

K-vitamiin mängib olulist rolli ka keerulises vere hüübimisprotsessis, aidates luua protrombiini ja erinevaid hüübimisfaktoreid, mis on tuntud kui VII, IX ja X hüübimisfaktorid.

Natto on traditsiooniline Jaapani toitaine, mis on saadud Bacillus subtilis natto bakterite poolt kääritatud ja  modifitseerimata sojaubadest. See on looduslik K-vitamiini allikas. Nattost saadud K-vitamiini on väga hea biosaadavus (omastatavus).

K2-vitamiini leidub erinevates vormides, alates MK-4-st kuni MK-14-ni. MK-10 ja kõrgemaid vorme esineb aga harva.

Miks eelistatakse vitamiin K2-d MK-7 vormis?

MK-7 vormis K2-vitamiin säilib organismis kauem kui K1-vitamiin ja K2 MK-4 vorm. Sellest tulenevalt peetakse MK-7 versiooni tõhusamaks. Nii K1- kui ka K2 MK-4-vitamiini ainevahetus ja organismist eritamine toimuvad kiiremini ning K-vitamiini säilitatakse ainult väikestes kogustes maksas, põrnas ja kopsudes.

K1-vitamiini leidub taimsetes allikates nagu avokaado, brokkoli, kapsas, spinat ja rohelised oad.

K2-vitamiini leidub peamiselt loomsetes toiduainetes, nagu liha, maks, munad ja piimatooted. Kuid seda leidub ka fermenteeritud sojatoodetes, juustudes ja hapukapsas.

Loomsetes toiduainetes on K2-vitamiin valdavalt MK-4 kujul, samas kui bakterid toodavad peamiselt MK-7 vormi.

Kogus päevase annuse (6 tilka) kohta:     % Päevane väärtus
K2 vitamiin      90 µg                                                120%
* Toitainete võrdlusväärtus

Koostisained: Oliiviõli, menakinoon (natto K-vitamiin), antioksüdant: rosmariini ekstrakt.

Kasutamine: Lisa 6 tilka 1/4 klaasi vedelikule, sega ja joo. Soovitav hoida mõni sekund suus.

Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana! Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatud kogust. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Raseduse, imetamise, ravimite võtmise või terviseprobleemide korral konsulteerige enne tarvitamist tervisespetsialistiga.

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Vitamiin K2 (MK-7) 90 mcg tilgad 30ml (Aura Herbals, Poola)
18,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top