B2-vitamiin (riboflaviin) 50 mg N100 kaps. (Lamberts, UK)

19,00  (sisaldab KM-i)

 • vesilahustuv vitamiin, mida on organismis vaja süsivesikute, valkude ja rasvade ainevahetuseks
 • toetab normaalse närvisüsteemi funktsioneerimist
 • aitab säilitada normaalset nägemist ja naha tervist
 • võib aidata peavalu või migreeni korral
 • vähendab väsimust ja kurnatust
Jaga infot sõbraga:

Riboflaviin ehk B2-vitamiin on vesilahustuv vitamiin, mida on organismis vaja aminohapete ja rasvade töötlemiseks ning B6-vitamiin ning foolhappe aktivatsiooniks. Riboflaviin aitab ka süsivesikuid ATP-ks ehk otseseks energiaks muuta ning teatud olukordades käitub B2-vitamiin antioksüdandina.

Riboflaviin on oluline ka pehmete kudede paranduslikuks- ja säilitusfunktsiooniks ning osaleb erütrotsüütide tootmisprotsessis. Samuti sõltub türeoidhormooni tootmine kui ka immüüsüsteemi rakud riboflaviini olemasolust.

Kirjanduses on välja toodud ka B2-vitamiini positiivne toime tihti esinevate peavalude korral või / ja krooniliste migreenihoogude puhul. B2-vitamiin võib tõsta energiareservide taset ajurakkudes. B2-vitamiini tarvitamisest peavalude korral konsulteeri kindlasti ka arsti ja apteekriga.

Oluline aspekt B2-vitamiini puhul on selle toime silmanägemisele. Nimelt võib see aidata ennetada katarakti tekkeriski. See on oluline just nendele inimestele, kelle perekonnas nimetatud silmahaiguse esinemine on teada. Sel juhul tuleks konsulteerida silmaarstiga, et piisava B2 tarvitamisega ennetada katarakti tekkimist.

Lisaks on riboflaviin on oluline toitaine just selletõttu, et võtab osa väga paljudest protsessidest meie organismis: aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele funktsioneerimisele, normaalsete erütrotsüütide säilitamisele, terve naha säilitamisele, hea nägemise säilitamisele, väsimuse ja kurnatuse vähendamisele.

Kellele mõeldud?
 • inimesed, kellel esineb B2-vitamiini puudusest tingitud aneemia
 • inimesed, kellel esineb peavalusid ja migreenihoogusid
 • inimesed, kes soovivad toetada immuunsüsteemi
 • inimesed, kes soovivad toetada limaskesti
 • inimesed, kes soovivad kaasa aidata närvisüsteemi normaalsele säilitamisele
 • inimesed, kes soovivad kaasa aidata terve naha, hea nägemise säilitamisele
 • inimesed, kes soovivad vähendada väsimust ja kurnatust
 • inimesed, kes soovivad ennetada katarakti tekkeriski

Päevane annus 1-2 kapslit sisaldab:

1-2 kapslit %NRV*
Riboflaviin (B2-vitamiin) 50-100 mg 3571-7142

*%NRV- % päevasest võrdluskogusest täiskasvanutel

Koostisosad: riisipulber, kapslikate hüdroksüpropüülmetüültselluloos, riboflaviin, paakumisvastased ained magneesiumstearaat ja ränidioksiid. Teave allergeenide kohta. Ei sisalda: nisu, gluteen, oder, soja, muna, piim ja piimaproduktid, laktoos, pähklid, sulfit, seller, kala, koorikloom, pärm.

Annustamine: Tavapäraselt tarvitada 1-2 kapslit päevas koos toiduga. Katarakti ennetamiseks on soovituslik tarvitada kuni 50 mg ehk 1 kapsel päevas. Migreeni korral on soovituslik võtta samuti 50 mg riboflaviini päevas. Ei ole soovituslik võtta samaaegselt alkoholi või teiste ravimitega (nt antibiootikumidega). Silmade tervise toetamiseks on soovituslik Omega-3 lisatarvitamine koos B2-vitamiiniga.

Mitte tarvitada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. B2-vitamiini tarvitamisega võib uriini värvus muutuda tumekollaseks. See on ohutu ja näitab, et organism kasutab riboflaviini efektiivselt. Vedelike suurendatud tarbimine võib uriini värvuse normaliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas! Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Säilitada toatemperatuuril, kuivas.

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
B2-vitamiin (riboflaviin) 50 mg N100 kaps. (Lamberts, UK)
19,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top